Konferencje i szkolenia

 

2. Konferencja Naukowo-Szkoleniowa "Mózg - rozwój - komunikacja. Potrzeba interdyscyplinarnego wsparcia"

Baner

Dynamiczny rozwój badań w obszarze neuronauki wymaga integracji międzydyscyplinarnej, budowania sieci interprofesjonalnych zarówno w sferze badań naukowych, jak i praktyk ludzkich, w tym zwłaszcza praktyk nastawionych na wspieranie rozwoju oraz prowadzenie terapii. Wyzwanie to spróbujemy podjąć podczas w 2. Konferencji Naukowo-Szkoleniowej "Mózg - rozwój - komunikacja. Potrzeba interdyscyplinarnego wsparcia".

Konferencja odbędzie się 6-7 maja 2024 roku. w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Pierwszy dzień konferencji zostanie zdominowany przez debatę naukową. Z kolei drugiego dnia zapraszam do udziału w przedpołudniowej sesji panelowej Krajobraz po pandemii COVID-19” oraz popołudniowym bloku warsztatów szkoleniowych.

Zapraszamy do rejestracji i udziału w konferencji - www.mozg2024.bok-ump.pl    

W imieniu Komitetu Organizacyjnego Konferencji,
Mirosława Cylkowska-Nowak

XIV Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Polskiego Towarzystwa Toksykologicznego pt.: „Perspektywy i wyzwania współczesnej toksykologii”

Baner

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy,

Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Toksykologicznego powierzył organizację kolejnej Konferencji Oddziałowi Poznańskiemu oraz Oddziałowi Wrocławskiemu Polskiego Towarzystwa Toksykologicznego, dlatego mamy zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w: XIV Konferencji Naukowo-Szkoleniowej Polskiego Towarzystwa Toksykologicznego pt.: „Perspektywy i wyzwania współczesnej toksykologii”, która odbędzie się w Poznaniu w dniach 4-6 września 2024 roku.

Tytuł konferencji obejmuje szeroki zakres tematyczny zgodny z interdyscyplinarnym charakterem toksykologii, jako nauki, a planowane sesje dotyczyć będą: toksykologii doświadczalnej, molekularnej i genetycznej, in vitro, nanotoksykologii, analityki toksykologicznej, toksykologii klinicznej, sądowej i uzależnień, także toksykologii weterynaryjnej, przemysłowej, środowiskowej, żywności i kosmetyków.

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału w Konferencji wszystkie osoby zainteresowane tą tematyką.

» Strona konferencji
» Ulotka


W imieniu Komitetu Organizacyjnego

prof. dr hab. Ewa Florek
Katedra i Zakład Toksykologii
Uniwersytet Medyczny w Poznaniu

prof. dr hab. Agnieszka Piwowar
Katedra i Zakład Toksykologii
Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu


Biuro Organizacyjne
:
Biuro Organizacji Konferencji
Centrum Kongresowo-Dydaktycznego
Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu
60-356 Poznań, ul. Przybyszewskiego 37a
tel.:  61 854 76 80,  61 854 73 84
konferencje@ump.edu.pl

II edycja Konferencji Naukowej "Medycyna Stylu Życia dla Długowieczności. Blue Zones inspiracje"

Baner

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do udziału w II edycji Konferencji Naukowej "Medycyna Stylu Życia dla Długowieczności. Blue Zones inspiracje", która odbędzie się w dniach 23-24 maja 2024 w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Konferencja przybliży dwa obszary badawcze: Medycynę Stylu Życia i zdrową długowieczność.

Szczególnym wydarzeniem będzie wykład otwarty „Longevity Blue Zones”, który w dniu 23 maja br. wygłosi prof. Michel Poulain, belgijski astrofizyk i demograf, współtwórca konceptu „Blue Zones”, czyli stref długowieczności.

Wśród prelegentów spotkacie Państwo również wielu niezwykłych specjalistów w swoich dziedzinach, którzy podzielą się wiedzą i doświadczeniem. To zaszczyt i przyjemność móc spędzić czas w tak znakomitym gronie.

Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Rektora prof. dra hab. Andrzeja Tykarskiego, Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Poznania oraz Polskiego i Europejskiego Towarzystwa Medycyny Stylu Życia.

Zapraszamy na stronę Konferencji oraz do zapoznania się z nr 2/2023 Faktów UMP, w którym na str.16-20 zamieszczona została relacja z konferencji 2023r. oraz na str. 20-25 wywiad z prof. Michelem Poulain.


Agnieszka Pluto-Prądzyńska
Pomysłodawczyni i organizatorka Konferencji

IV Konferencja "Wybrane Patologie Wczesnej Ciąży - nawracające poronienia"

Baner

Szanowni Państwo!

15 i 16 marca 2024., odbędzie się czwarta edycja konferencji "Wybrane Patologie Wczesnej Ciąży - nawracające poronienia". Podobnie jak dwie poprzednie edycje będzie miała ona formę on-line. Dzięki takiej formie możemy zwiększyć nie tylko grono odbiorców, ale również zachęcić do udziału prelegentów z różnych zakątków Europy.

Tematem spotkania będą nieomawiane do tej pory, nowe, istotne zagadnienia diagnostyczne i terapeutyczne. Wykłady będą zaprezentowane przez ekspertów w danych dziedzinach, a przekazana wiedza będzie mogła być wykorzystana w codziennej praktyce klinicznej.

Organizatorem konferencji jest Stowarzyszenie na Rzecz Postępu w Medycynie Rozrodu Człowieka oraz Klinika Rozrodczości Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Więcej informacji:
» Zaproszenie
» Program konferencji
» www.medvisa.pl/poronienia


Prof. dr hab. Ewa Wender-Ożegowska
Kierownik Kliniki Rozrodczości
Przewodnicząca Stowarzyszenia na Rzecz Postępu w Medycynie Rozrodu Człowieka

Prof. dr hab. Małgorzata Kędzia
Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego

V Konferencja Edukacyjno-Szkoleniowa „Psychoterapia Młodych cz. 3”

Baner

Szanowni Państwo,

zapraszamy do udziału w V Konferencji Edukacyjno-Szkoleniowej „Psychoterapia Młodych cz. 3”, która odbędzie się w Poznaniu w dniach 18-19.03.2024 r.

Psychoterapia dzieci i młodzieży pozwala niejako zajrzeć pod powierzchnię trudnych emocji, zachowań i relacji, aby pomóc dzieciom, młodzieży i ich rodzinom zrozumieć siebie i swoje problemy. Dzięki temu dziecko może zacząć wyrażać swoje emocje w mniej zaburzony sposób i powrócić do normalnego procesu rozwoju.

W tym roku będą Państwo mieli okazję posłuchać wybitnych badaczy, lekarzy i psychoterapeutów. Wziąć udział w dyskusji na temat innowacyjnych badań oraz wymiany pomysłów i doświadczeń w dziedzinie psychoterapii. Poruszane tematy będą dotyczyły przemocy, uzależnień behawioralnych, zaburzeń odżywiania, afektywnych i traumy/urazów psychicznych.

Do udziału w konferencji zapraszamy psychoterapeutów, osoby szkolące się, psychologów, lekarzy i pedagogów, a także wszystkich zainteresowanych zaproponowaną problematyką.

Mamy nadzieję, że podjęta w ramach konferencji tematyka stanowić będzie znaczący wkład w rozwój i pogłębienie wiedzy z zakresu psychoterapii, a spotkanie i wymiana doświadczeń przyczyni się do większej integracji środowiska terapeutycznego w Polsce.

Zapraszamy do rejestracji: www.psychoterapia2024.bok-ump.pl oraz do przesyłania propozycji referatów konferencyjnych najpóźniej do 31 stycznia 2024 r.


Do zobaczenia w Poznaniu
Prof. dr hab. Ewa Mojs

 

Kontakt:

Biuro Organizacji Konferencji CKD
ul. Przybyszewskiego 37a, 60-356 Poznań
tel./fax: 61 854-76-80
e-mail: konferencje@ump.edu.pl

Zobacz także

Dokumenty: