Konferencje i szkolenia

 

Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa "Pacjent z bezpieczną linią naczyniową"

Baner

Szanowni Państwo,

z wielką przyjemnością zapraszamy Państwa na Ogólnopolską Konferencję Naukowo-Szkoleniową "PACJENT Z BEZPIECZNĄ LINIĄ NACZYNIOWĄ", organizowaną przez Zakład Pielęgniarstwa Anestezjologicznego i Intensywnej Opieki Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Poznaniu. Konferencja odbędzie się w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu w dniu 13 września 2024 roku.

Zakładanie, stosowanie i utrzymywanie obwodowych i centralnych linii naczyniowych to umiejętności wykorzystywane przez pielęgniarki w różnych placówkach opieki zdrowotnej. Linie dostępu dożylnego - pomimo ich powszechnego stosowania - nie są pozbawione ryzyka i stanowią potencjalne wrota zakażeń i innych powikłań.

Z wielu badań wynika, że pielęgniarki które przechodzą regularne szkolenia w zakresie opieki nad pacjentami z linią naczyniową, wykazują się lepszą wiedzą i przestrzeganiem procedur, co istotnie zmniejsza ryzyko powikłań w tym zakażeń odcewnikowych krwi.

Na podsumowanie najlepszych praktyk związanych z bezpieczną infuzją przygotowaliśmy panel dyskusyjny z udziałem ekspertów. Dołożymy wszelkich starań, aby zapewnić wszystkim uczestnikom, możliwość owocnej dyskusji, a także wzajemnej integracji.

Liczymy na Państwa aktywny udział w wydarzeniu, a także wspólną wymianę doświadczeń i refleksji.

Szczegółowe informacje oraz formularz rejestracji dostępne na stronie:
www.pacjent-naczyniowy2024.bok-ump.pl


Serdecznie zapraszamy,

dr hab. n. med. Danuta Dyk
Kierownik Zakładu Pielęgniarstwa Anestezjologicznego i intensywnej Opieki

mgr piel. Marzena Janowska
Naczelna pielęgniarka Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Poznaniu

VIII Międzynarodowa Konferencja Studencka "Frontiers in Neurology, Neurophysiology and Neuropharmacology"

Cześć!

Piszę w imieniu Studenckiego Koła Naukowego, Neurofizjologów UMP, 15-16 listopada 2024 r. organizujemy 8. edycję Międzynarodowej Konferencji Studenckiej: Frontiers in Neurology, Neurophysiology and Neuropharmacology i chcielibyśmy uroczyście Was wszystkich na nią zaprosić. W tym roku mamy przyjemność ogłosić, że konferencja będzie miała wymiar hybrydowy: stacjonarnie oraz online będzie można uczęszczać na wystąpienia prelegentów oraz sesje studenckie, natomiast dla wszystkich, którzy będą chcieli dołączyć do nas osobiście możliwe będzie uczestnictwo w warsztatach z ENG-EMG, warsztatach z EEG oraz innych atrakcji.

Konferencja odbędzie się w dniach 15-16 listopada 2024 r. w Centrum Biologii Medycznej Uniwersytetu Medycznego przy ulicy Rokietnickiej 8 w Poznaniu.

W ramach konferencji odbędą się wyżej wspomniane sesje studenckie, podczas których będzie można przedstawić swoje autorskie prace naukowe! Kulminacją tej części będzie wyróżnienie najlepszych prac przez jury, trafią one do czasopisma IRONS - Issues of Rehabilitation, Orthopaedics, Neurophysiology and Sport Promotion, które aktualnie posiada 20 punktów ministerialnych. Nie ma limitu prac! Istnieje tylko limit jakości, zatem każda praca, która zostanie wyrożniona trafi do czasopisma IRONS. Wszystkie wyróżnione prace zostaną wręczone do rąk autorów, pod koniec sesji studenckich już w wydrukowanym czasopiśmie. Zachęcamy do przesłania do nas oryginalnych artykułów, recenzji i opisów przypadków dotyczących wszystkich aspektów profilaktyki, diagnostyki i leczenia zaburzeń neurologicznych, a także związanych z genetyką molekularną, patofizjologią i epidemiologią. Wszystkie artykuły dotyczące przyszłości nauk neurologicznych, są mile widziane. Prace można nadsyłać wraz z abstraktami do 10 października 2024 r. Prace można zgłaszać poprzez wysłanie ich na naszego maila: abstracts.frontiers@gmail.com.

Wymagania dotyczące abstraktu:
- maksymalna liczba słów 300
- musi zawierać rodzaj pracy (przeglądowa, oryginalna, przypadek itp.)
- temat pracy musi być związany z neurologią, neurofizjologią, neurofarmakologią lub neurochirurgią
- prezentacja odbędzie się wyłącznie w formie ustnej (nie przewidujemy sesji plakatowej). Prosimy o przesyłanie abstraktów w formacie PDF lub DOCX

Zapraszamy Was również do śledzenia nas na naszym Facebooku i Instagramie.

Nie możemy się doczekać nadesłanych przez Was prac! Niedługo ruszy również nasza strona umożliwiająca zapisanie się na konferencje oraz nasze oryginalne warsztaty.

Czekamy na Was w Poznaniu,
do zobaczenia w listopadzie!

Studenckie Koło Naukowe Neurofizjologów UMP

Plakat

XVI Zachodniopomorskie Dni Psychiatryczne

Baner

Szanowni Państwo,

wracamy do tradycji spotkań naukowych w ramach Zachodniopomorskich Dni Psychiatrycznych.

Tegoroczna XVI Konferencja odbędzie się w dniach 14-15.06.2024 roku w Szczecinie w Hotelu Radisson, a przedmiotem jej będą najbardziej aktualne i gorące tematy z dziedziny zdrowia psychicznego.

Potwierdzili swój udział czołowi wykładowcy z wiodących ośrodków psychiatrycznych w kraju.

Poruszane będą tematy z zakresu nowych metod leczenia w psychiatrii, seksuologii, leczenia zaburzeń osobowości i uzależnień, ADHD dorosłych, reformy opieki psychiatrycznej i prawa medycznego.

Jesteśmy przekonani, że nasze spotkanie przyczyni się do integracji środowiska psychiatrycznego, a ciekawe wykłady i atrakcje naszego portowego miasta uprzyjemnią Państwa pobyt w Szczecinie i pozostawią przyjemne wspomnienia.

» Szczegółowe informacje na temat konferencji

Serdecznie zapraszamy do udziału!

prof. dr hab. med. Jerzy Samochowiec

XVIII Ogólnopolska Konferencja pt. „Nadciśnienie tętnicze u dzieci i młodzieży”

Baner

Szanowni Państwo,

w imieniu Komitetu Naukowego i Organizacyjnego mam zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w XVIII Ogólnopolskiej Konferencji pt. „Nadciśnienie tętnicze u dzieci i młodzieży”, która odbędzie się w dniu 15 czerwca 2024 r. w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Organizatorami konferencji są Klinika Nefrologii Dziecięcej i Nadciśnienia Tętniczego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz Sekcja Pediatryczna Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął JM Rektor Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, prof. dr hab. n. med. Andrzej Tykarski.

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej wydarzenia, na której jest już dostępny program konferencji i zachęcamy do zapisów:

» www.hipertensja2024.bok-ump.pl


Z wyrazami szacunku

Prof. zw. dr hab. med. Danuta Ostalska-Nowicka
Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego


Biuro Organizacyjne:
Biuro Organizacji Konferencji
Centrum Kongresowo-Dydaktyczne
Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
60-356 Poznań, ul. Przybyszewskiego 37a
tel.: 61 854 73 84
e-mail: konferencje@ump.edu.pl

XIV Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Polskiego Towarzystwa Toksykologicznego pt.: „Perspektywy i wyzwania współczesnej toksykologii”

Baner

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy,

Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Toksykologicznego powierzył organizację kolejnej Konferencji Oddziałowi Poznańskiemu oraz Oddziałowi Wrocławskiemu Polskiego Towarzystwa Toksykologicznego, dlatego mamy zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w: XIV Konferencji Naukowo-Szkoleniowej Polskiego Towarzystwa Toksykologicznego pt.: „Perspektywy i wyzwania współczesnej toksykologii”, która odbędzie się w Poznaniu w dniach 4-6 września 2024 roku.

Tytuł konferencji obejmuje szeroki zakres tematyczny zgodny z interdyscyplinarnym charakterem toksykologii, jako nauki, a planowane sesje dotyczyć będą: toksykologii doświadczalnej, molekularnej i genetycznej, in vitro, nanotoksykologii, analityki toksykologicznej, toksykologii klinicznej, sądowej i uzależnień, także toksykologii weterynaryjnej, przemysłowej, środowiskowej, żywności i kosmetyków.

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału w Konferencji wszystkie osoby zainteresowane tą tematyką.

» Strona konferencji
» Ulotka


W imieniu Komitetu Organizacyjnego

prof. dr hab. Ewa Florek
Katedra i Zakład Toksykologii
Uniwersytet Medyczny w Poznaniu

prof. dr hab. Agnieszka Piwowar
Katedra i Zakład Toksykologii
Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu


Biuro Organizacyjne
:
Biuro Organizacji Konferencji
Centrum Kongresowo-Dydaktycznego
Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu
60-356 Poznań, ul. Przybyszewskiego 37a
tel.:  61 854 76 80,  61 854 73 84
konferencje@ump.edu.pl

 

Kontakt:

Biuro Organizacji Konferencji CKD
ul. Przybyszewskiego 37a, 60-356 Poznań
tel./fax: 61 854-76-80
e-mail: konferencje@ump.edu.pl

Zobacz także

Dokumenty: