Konferencje i szkolenia

 

Europejski Kongres Priorytetów Zdrowotnych „Zdrowie Europy"

Baner

Zbliżający się koniec Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej, przypadający na dzień 30 czerwca 2025 roku, stanowi znakomitą okazję do podsumowania działań i osiągnięć w kluczowych obszarach wspólnoty. Jednym z nich jest bezpieczeństwo zdrowotne, będące jednym z siedmiu strategicznych filarów bezpieczeństwa Europy.

W tym kontekście Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu wraz z Wydawnictwem Termedia organizuje w dniach 26–27 czerwca 2025 r. w Poznaniu Kongres Priorytetów Zdrowotnych „Zdrowie Europy", pod patronatem Polskiej Prezydencji w Radzie UE oraz dr Ewy Kopacz, Wiceprzewodniczącej Parlamentu Europejskiego.

Kongres będzie miejscem merytorycznej debaty na temat najważniejszych wyzwań zdrowia publicznego w Unii Europejskiej, takich jak promocja zdrowia, profilaktyka chorób czy identyfikacja priorytetowych potrzeb zdrowotnych społeczeństw europejskich, w tym polskiego. W wydarzeniu wezmą udział czołowi eksperci i krajowi konsultanci w wielu dziedzinach medycyny.

Przewodniczącym Komitetu Naukowego jest prof. dr hab. n. med. Jacek Wysocki.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu!

Strona konferencji: https://www.termedia.pl/Konferencja-Zdrowie-Europy-Intro,2607,36670.html

Kongres Priorytetów Zdrowotnych „Zdrowie Europy

3. Konferencja Naukowa "Medycyna Stylu Życia na Rzecz Długowieczności: Inspiracje z Niebieskich Stref"

Baner

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do udziału w 3. Konferencji Naukowej "Medycyna Stylu Życia na Rzecz Długowieczności: Inspiracje z Niebieskich Stref", która odbędzie się w dniach 23-24 maja 2025 roku na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu.

Konferencja zgromadzi ekspertów, naukowców, specjalistów ochrony zdrowia oraz pasjonatów, aby zgłębiać naukę o długowieczności oraz rolę medycyny stylu życia w promowaniu zdrowia i dobrego samopoczucia. Czerpiąc inspirację z renomowanych Niebieskich Stref - regionów, gdzie ludzie żyją znacznie dłużej i zdrowiej - chcemy podzielić się wiedzą na temat tego, jak czynniki stylu życia, takie jak dieta, aktywność fizyczna, zaangażowanie społeczne i uważność, wpływają na wydłużenie długości życia oraz poprawę jakości życia.

W trakcie konferencji odbędą się wykłady, prezentacje naukowe oraz interaktywne dyskusje, obejmujące szeroki wachlarz tematów związanych z medycyną stylu życia i długowiecznością. Jesteśmy przekonani, że wydarzenie to dostarczy cennych informacji i sprzyjać będzie współpracy między uczestnikami z całego świata.

Zachęcamy uczestnictwa oraz do zgłaszania abstraktów do sesji plakatowej w tym ekscytującym i inspirującym wydarzeniu. Państwa udział przyczyni się do rozwoju dyskusji na temat tego, jak wybory stylu życia mogą transformować wyniki zdrowotne i promować długowieczność w różnych populacjach.

» Więcej informacji o programie
» Więcej informacji o prelegentach
» Link do rejestracji

Z niecierpliwością czekamy na Państwa obecność w Poznaniu na tym wyjątkowym wydarzeniu, które będzie stanowiło platformę wymiany wiedzy na temat zdrowia i długowieczności.


Z poważaniem,
Dr n. o zdrowiu Agnieszka Pluto-Prądzyńska

Warsztaty Health Literacy Development with Ophelia Masterclass

Baner

Uniwersytet Medyczny w Poznaniu serdecznie zaprasza na warsztaty Health Literacy Development with Ophelia Masterclass. To dwudniowe wydarzenie poświęcone jest opracowaniu interwencji zwiększających kompetencje zdrowotne. Warsztaty poprowadzą prof. Richard Osborne i dr Melanie Hawkins.

Uczestnicy warsztatów:

  • Poznają skuteczne narzędzia do pomiaru i rozwijania kompetencji zdrowotnych
  • Skorzystają z doświadczenia światowej klasy ekspertów
  • Nawiążą kontakt z innymi specjalistami, gotowymi wykorzystać innowacyjne podejście do interwencji zdrowotnych

Czas: 1-2 lipca 2025 r.

Miejsce: Uniwersytet Medyczny im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu, Centrum Kongresowo-Dydaktyczne, ul. Przybyszewskiego 37a, 60-356 Poznań

Koszt: 350-400 USD

Język wydarzenia: angielski

Kontakt: konferencje@ump.edu.pl, alipiak@ump.edu.pl

Szczegóły i rejestracja: https://ophelia2025.bok-ump.pl/

XIX Międzynarodowa Konferencja Polskiego Towarzystwa Magnezologicznego im. Prof. Juliana Aleksandrowicza

XIX Międzynarodowa Konferencja Polskiego Towarzystwa Magnezologicznego im. Prof. Juliana Aleksandrowicza

XIX Międzynarodowa Konferencja Polskiego Towarzystwa Magnezologicznego im. Prof. Juliana Aleksandrowicza

pod patronatem 

JM Rektor
Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Prof. dr hab. Bogumiły Kaniewskiej

JM Rektora
Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu 
Prof. dr. hab. Zbigniewa Krasińskiego

JM Rektora
Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu 
Prof. dr. hab. Krzysztofa Szoszkiewicza


Szanowni Państwo,

mamy zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w XIX Międzynarodowej Konferencji Polskiego Towarzystwa Magnezologicznego im. prof. Juliana Aleksandrowicza zatytułowanej „Magnez i inne biopierwiastki w naukach medycznych, chemicznych i przyrodniczych”. Konferencja odbędzie się w dniach 16-18 października 2025 roku w Ośrodku Badawczo-Konferencyjnym Instytutu Matematycznego PAN - Pałac Będlewo, położonym około 30 km od Poznania. Tematem konferencji jest rola biopierwiastków w szczególności magnezu i innych składników aktywnych w medycynie, chemii, weterynarii, rolnictwie, nauce o żywności, ekologii oraz innych naukach o zdrowiu i środowisku.

Towarzystwo naukowe PTMag zrzesza osoby fizyczne i prawne, zainteresowane badaniami i popularyzacją zasad ochrony zdrowia społecznego w oparciu o wykorzystanie działania magnezu i innych biopierwiastków w organizmie człowieka i w jego środowisku. Konferencja będzie forum merytorycznej i interdyscyplinarnej dyskusji oraz wymiany poglądów naukowych, które są fundamentem rozwoju nowych obszarów i metod badań, a także współpracy naukowej, kontaktów zawodowych i relacji branżowych.

Pełen koszt udziału w konferencji (w tym nocleg, wyżywienie oraz udział w imprezach integracyjnych) wynosi 1400/1200 PLN (opłata regularna/opłata studencka).

Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa i propagowania Konferencji Polskiego Towarzystwa Magnezologicznego zarówno wśród doświadczonych naukowców, jak i młodej kadry naukowej, w tym doktorantów i studentów.

Wszystkie informacje dotyczące udziału w konferencji są zamieszczone na stronie internetowej PTMag oraz konferencji: https://19konferencjaptmag.web.amu.edu.pl.


Z wyrazami szacunku,

Organizatorzy Konferencji
Oddział Wielkopolski PTMag

44. Kongres Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego

Baner

Szanowni Państwo,
Drogie Koleżanki i Drodzy Koledzy,

w imieniu Komitetu Organizacyjnego oraz Prezes Zarządu Głównego PLTR zapraszamy na kolejny już, 44. Kongres Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego, który odbędzie się w dniach 29-31.05.2025 roku w Poznaniu. Spotkanie ma podwójnie uroczysty charakter, bowiem zbiega się ze stuleciem istnienia Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego.

Jak dobrze wiemy, przyszłość istnieje dzięki przeszłości i na naszym Kongresie, obok nowinek radiologicznych, swoje szczególne miejsce będzie miała także historia. Chcemy choć na chwilę spojrzeć wstecz i zastanowić się, jak to wszystko się zaczęło. Przypomnimy o pierwszym badaniu rentgenowskim, jakie w 1896 r. wykonał prof. Karol Olszewski w Krakowie, dając tym samym początek polskiej radiologii. Nie zapominamy, że pierwsza w Polsce Katedra Radiologii Lekarskiej została powołana w 1921 r. właśnie w Poznaniu przez Radę Wydziału Lekarskiego oraz Senat Uniwersytetu Poznańskiego, a jej kierownikiem został prekursor radiologii klinicznej prof. Karol Mayer, pierwszy przewodniczący Zarządu Polskiego Towarzystwa Radiologicznego.

Tradycyjnie już, dzięki wystawcom, i współpracującym z nami producentom sprzętu radiologicznego z całego świata, będziemy mogli zapoznać się z technologicznymi nowościami. Zostaną przedstawione obecnie wdrażane oraz projektowane zastosowania kliniczne nowych kierunków rozwoju diagnostyki obrazowej.

Mamy nadzieję, że zaproponowany program naukowo-szkoleniowy, towarzyszące spotkaniu wydarzenia integracyjne i artystyczne sprawią, że zdecydujecie się Państwo na udział w Kongresie. Piękne, otwarte i przyjazne miasto, jakim jest Poznań, niewątpliwie przyczyni się do miłej atmosfery i pozytywnie wpłynie na integrację naszego środowiska.

Szczegółowe informacje oraz formularz rejestracji są dostępne na stronie: https://pltr2025.com.pl/.

Do zobaczenia w Poznaniu!

I Studenckie Spotkanie Gastroenterologiczne

Baner

Szanowni Państwo,

zapraszamy do udziału w naszej konferencji "I Studenckie Spotkanie Gastroenterologiczne" organizowanej przez SKN Gastroenterologii i Dietetyki Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Konferencja odbędzie się 10.05.2025 r. w Centrum Biologii Medycznej na ul. Rokietnickiej 8 w Poznaniu o godzinie 9:00. W ramach konferencji odbędzie się konkurs prac badawczych. Serdecznie zapraszamy do udziału czynnego oraz biernego.

» Link do zapisów
» Link do wydarzenia na Facebook'u


SKN Gastroenterologii i Dietetyki
przy Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Konferencja "Mayo Clinic International Hospital Internal Medicine Conference 2025"

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane medycyną wewnętrzną uprawianą w środowisku szpitalnym na konferencję organizowaną przez absolwentów naszej Uczelni, lekarzy Aleksandrę Murawską Baptistę i Abhinava Singlę. Wydarzenie pod nazwą "Mayo Clinic International Hospital Internal Medicine Conference 2025" odbędzie się w Rzymie we Włoszech w dniach 9-12 września 2025 roku. Będzie to pierwsza w historii konferencja prestiżowej sieci Mayo Clinic zorganizowana poza Stanami Zjednoczonymi.

Program i cele naukowe konferencji skupią się na:

  • Wspieraniu współpracy interdyscyplinarnej: Promowanie kompleksowych dyskusji na temat medycyny szpitalnej.
  • Najnowszych osiągnięciach w medycynie szpitalnej: Podkreślanie najnowszych badań, postępów i aktualizacji praktyk w celu informowania pracowników służby zdrowia.
  • Poprawie wyników leczenia pacjentów i wydajności operacyjnej: Poprawa standardów opieki i optymalizacja procedur szpitalnych w celu usprawnienia operacji i poprawy wyników leczenia pacjentów.
  • Globalnej współpracy w zakresie opieki zdrowotnej: Tworzenie możliwości dla globalnych inicjatyw opieki zdrowotnej poprzez współpracę i dzielenie się wiedzą.
  • Warsztatach USG w miejscu opieki (POCUS): Praktyczne warsztaty koncentrujące się na rozwijaniu umiejętności w zakresie ultrasonografii point-pf-care, ułatwiające praktyczną naukę i rozwój umiejętności.

» Więcej szczegółów i rejestracja na oficjalnej stronie konferencji
» Broszura informacyjna

Plakat

23. Międzynarodowa Interdyscyplinarna Konferencja
o Komunikacji w Medycynie i Etyce (COMET 2025)

Logo

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do udziału w 23. Międzynarodowej Interdyscyplinarnej Konferencji o Komunikacji w Medycynie i Etyce (COMET 2025), której gospodarzem będzie Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Konferencja odbędzie się w Poznaniu w dniach 25-27 czerwca 2025.

Konferencja COMET ma na celu zgromadzenie naukowców z różnych dyscyplin obejmujących różne specjalności opieki zdrowotnej oraz nauk humanistycznych i nauk społecznych. Szczególny nacisk kładziony jest na rozpowszechnianie bieżących badań w zakresie języka/dyskursu/studiów nad komunikacją w odniesieniu do zarządzania opieką zdrowotną, edukacji zdrowotnej, bioetyką zawodową.

Zapraszamy do zapoznania się ze stroną internetową COMET 2025.

Pozostajemy do Państwa dyspozycji pod adresem mailowym: comet2025@amu.edu.pl

W imieniu Lokalnego Komitetu Organizacyjnego COMET 2025

Joanna Pawelczyk
Elżbieta Paszyńska

 

Kontakt:

Sekcja Organizacji Wydarzeń
ul. Przybyszewskiego 37a, 60-356 Poznań
tel./fax: 61 854-76-80
e-mail: konferencje@ump.edu.pl

Zobacz także

Dokumenty: