Konferencje i szkolenia

 

I Studenckie Spotkanie Gastroenterologiczne

Baner

Szanowni Państwo,

zapraszamy do udziału w naszej konferencji "I Studenckie Spotkanie Gastroenterologiczne" organizowanej przez SKN Gastroenterologii i Dietetyki Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Konferencja odbędzie się 10.05.2025 r. w Centrum Biologii Medycznej na ul. Rokietnickiej 8 w Poznaniu o godzinie 9:00. W ramach konferencji odbędzie się konkurs prac badawczych. Serdecznie zapraszamy do udziału czynnego oraz biernego.

» Link do zapisów
» Link do wydarzenia na Facebook'u


SKN Gastroenterologii i Dietetyki
przy Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Konferencja "Mayo Clinic International Hospital Internal Medicine Conference 2025"

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane medycyną wewnętrzną uprawianą w środowisku szpitalnym na konferencję organizowaną przez absolwentów naszej Uczelni, lekarzy Aleksandrę Murawską Baptistę i Abhinava Singlę. Wydarzenie pod nazwą "Mayo Clinic International Hospital Internal Medicine Conference 2025" odbędzie się w Rzymie we Włoszech w dniach 9-12 września 2025 roku. Będzie to pierwsza w historii konferencja prestiżowej sieci Mayo Clinic zorganizowana poza Stanami Zjednoczonymi.

Program i cele naukowe konferencji skupią się na:

  • Wspieraniu współpracy interdyscyplinarnej: Promowanie kompleksowych dyskusji na temat medycyny szpitalnej.
  • Najnowszych osiągnięciach w medycynie szpitalnej: Podkreślanie najnowszych badań, postępów i aktualizacji praktyk w celu informowania pracowników służby zdrowia.
  • Poprawie wyników leczenia pacjentów i wydajności operacyjnej: Poprawa standardów opieki i optymalizacja procedur szpitalnych w celu usprawnienia operacji i poprawy wyników leczenia pacjentów.
  • Globalnej współpracy w zakresie opieki zdrowotnej: Tworzenie możliwości dla globalnych inicjatyw opieki zdrowotnej poprzez współpracę i dzielenie się wiedzą.
  • Warsztatach USG w miejscu opieki (POCUS): Praktyczne warsztaty koncentrujące się na rozwijaniu umiejętności w zakresie ultrasonografii point-pf-care, ułatwiające praktyczną naukę i rozwój umiejętności.

» Więcej szczegółów i rejestracja na oficjalnej stronie konferencji
» Broszura informacyjna

Plakat

Konferencja Naukowo-Szkoleniowa
pt.: "Życie z chorobą rzadką: osoba, rodzina i społeczeństwo"

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W WYJĄTKOWEJ KONFERENCJI PT.

VI POZNAŃSKI DZIEŃ CHORÓB RZADKICH
ŻYCIE Z CHOROBĄ RZADKĄ: OSOBA, RODZINA, SPOŁECZEŃSTWO

Wstążka

organizowanej przez Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu 28 lutego 2025 r., kiedy obchodzony jest Światowy Dzień Chorób Rzadkich.


Wydarzenie zgromadzi czołowych ekspertów z dziedziny genetyki klinicznej, diagnostyki molekularnej, pediatrii, fizjoterapii, psychologii klinicznej i zdrowia publicznego, a także organizacje pacjentów z zespołami Dravet, Angelmana, delecji 22q11, Williamsa, Marfana, dystrofią mięśniową Duchenne’a i mukowiscydozą.

Wydarzenie jest adresowane do przedstawicieli zawodów medycznych, studentów uczelni medycznych, rodziców osób z chorobą rzadką i wszystkich osób zainteresowanych tematyką  chorób rzadkich.

Celem konferencji jest zwiększenie świadomości społecznej i pobudzenie dyskusji nad zintegrowanym podejściem do chorób rzadkich, co wymaga współpracy między specjalistami z zakresu medycyny, fizjoterapii, farmacji i zdrowia publicznego. Uznani prelegenci zaprezentują najnowsze doniesienia na temat metod diagnostycznych, terapeutycznych i rehabilitacyjnych, rzadkich chorób neurologicznych, metabolicznych i chorób oczu oraz wsparcia psychologicznego rodzin. Konferencja obejmie cztery sesje: kliniczną, społeczną, pacjencką i studencką, na których zostaną omówione takie kwestie, jak:

  • założenia Planu dla Chorób Rzadkich,
  • wyzwania związane z diagnostyką chorób rzadkich,
  • strategie zapewnienia opieki nad pacjentem z rzadkimi chorobami neurologicznymi, metabolicznymi, hematologicznymi i chorobami oczu,
  • znaczenie opieki psychologicznej nad rodziną z chorobą rzadką,
  • znaczenie opieki fizjoterapeutycznej w chorobach rzadkich,
  • koszty ekonomiczne związane z opieką nad osobą z chorobą rzadką,
  • problemy opiekunów rodzinnych osób z chorobą rzadką,
  • zespoły Dravet, Angelmana, delecji 22q11, Williamsa, Marfana, dystrofia mięśniowa Duchenne’a i mukowiscydoza,
  • rola organizacji pacjenckich w badaniach klinicznych.

Na znak solidarności ze społecznością osób z chorobami rzadkimi na zakończenie konferencji fasada jednego z budynków na kampusie Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu zostanie podświetlona na barwy Światowego Dnia Chorób Rzadkich.

Wydarzenie odbędzie się pod patronatem Parlamentarnego Zespołu ds. Chorób Rzadkich, Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, Rzecznika Praw Pacjenta, Krajowego Forum Orphan, Marszałka województwa wielkopolskiego, Prezydenta Poznania, Rektora Uniwersytetu Medycznego, Konsultantek Krajowych w dziedzinie genetyki klinicznej i neurologii dziecięcej, Wielkopolskiej Izby Lekarskiej, Okręgowej Izby Pielęgniarek, Położnych w Poznaniu oraz Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego UMP i Studenckiego Towarzystwa Naukowego UMP.

Konferencja odbędzie się w formie stacjonarnej w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego.

Udział w wydarzeniu jest BEZPŁATY po wcześniejszej rejestracji.

Za udział w konferencji przysługuje 5 punktów edukacyjnych.

» STRONA KONFERENCJI
» FACEBOOK
» INSTAGRAM
» PLAKAT (wersja PDF)

Plakat

II Wielkopolskie Spotkania Zakaźnicze

Szanowni Państwo!

Jako przewodnicząca Komitetu Naukowego i Organizacyjnego naszego wydarzenia oraz w imieniu organizatora, firmy 90 Consulting, chciałabym bardzo serdecznie zaprosić do udziału w kolejnej edycji Konferencji pt. „II Wielkopolskie Spotkania Zakaźnicze”, która odbędzie się w dniach 21 - 22 lutego 2025 roku w Hotelu Andersia (Pl. Andersa 3) - w formie stacjonarnej. Udział w konferencji jest bezpłatny.

To druga edycja konferencji ogólnopolskiej, która jest kierowana do lekarzy chorób zakaźnych, hepatologów i medycyny rodzinnej, a także lekarzy innych specjalności, zainteresowanych tą tematyką.

W spotkaniu biorą udział przede wszystkim czołowi polscy specjaliści chorób zakaźnych, hepatologii, medycyny podróży, pediatrzy, wirusolodzy, w większości kierownicy uniwersyteckich Klinik, a także doświadczeni lekarze praktycy.

Tematy przewodnie będą dotyczyć obszarów zainteresowań zaproszonych Wykładowców, związane będą z uaktualnieniem wiedzy lub przedstawione zostaną zupełnie nowe informacje.

Szczególnie mile widziani będą Lekarze Rodzinni, którzy często, jako pierwsi, rozwiązują problemy.

Uprzejmie prosimy, aby upowszechnić tę informację wszystkim zainteresowanym lekarzom z Państwa Ośrodków, a także zainteresowanym Studentom naszej Uczelni.

Zapraszamy na stronę internetową Konferencji:
» https://konferencje.90c.pl/2spotkzakwlkp

Znajdziecie tam Państwo m.in. program naukowy oraz dokonacie koniecznej rejestracji on-line, która umożliwi udział w wydarzeniu:
» https://crm.90c.pl/conference/registration/ZwH0

Serdecznie zapraszamy i mamy nadzieję na liczny Państwa udział w naszej Konferencji!


Z wyrazami szacunku i poważania

prof. dr hab. n. med. Arleta Kowala-Piaskowska
Kierownik Katedry i Kliniki Chorób Zakaźnych,
Hepatologii i Nabytych Niedoborów Odporności
Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

tel.: 61 8739376
faks: 61 8773687
e-mail: rkaczmar@ump.edu.pl

Plakat

VI Konferencja Edukacyjno-Szkoleniowa „Psychoterapia Młodych cz. 4”

Baner

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do udziału w VI Konferencji Edukacyjno-Szkoleniowej „Psychoterapia Młodych cz. 4”, która odbędzie się w Poznaniu w dniach 27 i 28 marca 2025 roku.

Psychoterapia dzieci i młodzieży to niezwykła przestrzeń, w której możemy przyjrzeć się światom wewnętrznym młodych pacjentów – ich nieświadomym lękom, konfliktom i tęsknotom, które kształtują ich codzienne doświadczenia. W tej pracy odsłaniamy to, co skryte i trudne, by stworzyć przestrzeń na rozwój, zmianę i dojrzewanie emocjonalne. Tegoroczna konferencja ma na celu pogłębienie naszej refleksji nad tym, jak rozumieć młodych ludzi oraz jak pomagać im odzyskiwać wewnętrzny spokój, wspierać rozwój pięknego potencjału.

W trakcie konferencji poruszymy tematykę dotyczącą uzależnień behawioralnych, zaburzeń afektywnych, traum, psychosomatyki, a także strat i problemów neurozaburzeń rozwojowych. Dyskusje te będą podparte najnowszymi wynikami badań, jak również refleksją nad ludzkim przeżywaniem, wykroczą poza proste kategorie diagnostyczne i będą zanurzone w skomplikowanej sieci relacji, emocji oraz doświadczeń.

Już po raz szósty zapraszamy na konferencję dotyczącą psychoterapii, a po raz czwarty – psychoterapii młodych. Zapraszamy psychoterapeutów, psychologów, lekarzy, pedagogów, a także wszystkich, którzy pragną rozwijać swoją praktykę terapeutyczną w oparciu o rzetelną wiedzę i wzbogacające doświadczenia. Wierzymy, że to spotkanie nie tylko pogłębi zrozumienie młodych ludzi w ich emocjonalnych i rozwojowych wyzwaniach, ale także wzbogaci warsztat uczestników, inspirując do pracy opartej na akceptacji, empatii i otwartości.

Niech będzie to czas nauki, wymiany myśli i wspólnej refleksji, która przyczyni się do umacniania społeczności profesjonalistów pragnących wnosić nadzieję i zrozumienie do życia młodych osób.

Zapraszamy na wykłady, seminaria i zajęcia warsztatowe.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie: www.psychoterapia2025.bok-ump.pl.


Do zobaczenia w Poznaniu!

Prof. dr hab. Ewa Mojs

VIII Sympozjum PROTETYKA SŁUCHU W MEDYCYNIE

Baner

Szanowni Państwo,

w imieniu Komitetu Naukowego i Organizacyjnego mam zaszczyt serdecznie Państwa zaprosić do udziału w kolejnym, VIII Sympozjum PROTETYKA SŁUCHU W MEDYCYNIE, które odbędzie się w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, w dniach 20-21 marca 2025 r.

Tradycyjnie staramy się, aby nasze sympozjum miało charakter interdyscyplinarny, godny nowoczesnej nauki i praktyki klinicznej. Tematyka tegorocznego spotkania dotyczyć będzie wielu zagadnień medycyny, techniki i rehabilitacji. Zapraszamy również do udziału w cyklu warsztatów praktycznych.

Sesje firm i producentów przybliżą Państwu zagadnienia najnowocześniejszych technologii diagnostyki i wspomagania słuchu.

Zapraszamy również do udziału w IV Forum Młodych Badaczy kierowanym do studentów, magistrantów i doktorantów, a przede wszystkim czynnych zawodowo protetyków słuchu, którzy podzielą się swoim doświadczeniem.

Jesteśmy zawodem medycznym, mamy szansę systematycznie podnosić jakość i poziom swojej wiedzy w trosce o naszych Pacjentów. Udział w Konferencji to doskonała okazja do spotkania ze specjalistami z zakresu protetyki słuchu, audiologii, otolaryngologii, przedstawicielami firm branżowych oraz osobami ze świata nauki. Podobnie jak w poprzednich latach najlepsze prace zostaną nagrodzone!

W tym roku po raz pierwszy będą przyznawane PUNKTY EDUKACYJNE.

Szczegółowe informacje oraz formularz rejestracji są dostępne na stronie: www.protetyka2025.bok-ump.pl.

Będzie nam miło spotkać się z Państwem w pięknym, akademickim Poznaniu!

Prof. dr hab. n. med. i n. o zdr. Dorota Hojan-Jezierska
Przewodnicząca Komitetu Naukowego i Organizacyjnego

4th Polish Zebrafish Society Meeting

Grafika
Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy, że w dniach 13-14 lutego 2025 roku na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu odbędzie się 4th Polish Zebrafish Society Meeting. Konferencja ta jest doskonałą okazją do spotkania entuzjastów, którzy wykorzystują danio pręgowane (Danio rerio) jako organizm modelowy w swoich badaniach naukowych.

Dołącz do nas na dwa dni wciągających prezentacji, dyskusji i nawiązywania kontaktów z ekspertami w tej dziedzinie. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym badaczem, czy dopiero zaczynasz przygodę z nauką, wydarzenie to dostarczy cennych informacji i będzie sprzyjać nawiązywaniu współpracy w ramach społeczności Polskiego Towarzystwa Zebrafish.

Serdecznie zapraszamy na inspirujące i pouczające spotkanie.

Zapisz datę i bądź na bieżąco z dalszymi szczegółami!

Strona naszego wydarzenia: https://zebrafish.org.pl/4thPZM.html

Do zobaczenia!

W imieniu Komitetu Organizacyjnego,
Emilia Cicha
Helena Wielgus
Mateusz de Mezer

W imieniu Komitetu Naukowego,
Edyta Szałek
Agnieszka Karbownik
Michał Szulc


Biuro Organizacyjne:
Centrum Promocji i Komunikacji
Sekcja Organizacji Wydarzeń
Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu
Centrum Kongresowo-Dydaktyczne
60-356 Poznań, ul. Przybyszewskiego 37a
tel.: 61 854 76 80, 61 854 73 84
konferencje@ump.edu.pl

23. Międzynarodowa Interdyscyplinarna Konferencja
o Komunikacji w Medycynie i Etyce (COMET 2025)

Logo

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do udziału w 23. Międzynarodowej Interdyscyplinarnej Konferencji o Komunikacji w Medycynie i Etyce (COMET 2025), której gospodarzem będzie Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Konferencja odbędzie się w Poznaniu w dniach 25-27 czerwca 2025.

Konferencja COMET ma na celu zgromadzenie naukowców z różnych dyscyplin obejmujących różne specjalności opieki zdrowotnej oraz nauk humanistycznych i nauk społecznych. Szczególny nacisk kładziony jest na rozpowszechnianie bieżących badań w zakresie języka/dyskursu/studiów nad komunikacją w odniesieniu do zarządzania opieką zdrowotną, edukacji zdrowotnej, bioetyką zawodową.

Zapraszamy do zapoznania się ze stroną internetową COMET 2025.

Pozostajemy do Państwa dyspozycji pod adresem mailowym: comet2025@amu.edu.pl

W imieniu Lokalnego Komitetu Organizacyjnego COMET 2025

Joanna Pawelczyk
Elżbieta Paszyńska

 

Kontakt:

Sekcja Organizacji Wydarzeń
ul. Przybyszewskiego 37a, 60-356 Poznań
tel./fax: 61 854-76-80
e-mail: konferencje@ump.edu.pl

Zobacz także

Dokumenty: