Konferencje i szkolenia

 

XVI Zachodniopomorskie Dni Psychiatryczne

Baner

Szanowni Państwo,

wracamy do tradycji spotkań naukowych w ramach Zachodniopomorskich Dni Psychiatrycznych.

Tegoroczna XVI Konferencja odbędzie się w dniach 14-15.06.2024 roku w Szczecinie w Hotelu Radisson, a przedmiotem jej będą najbardziej aktualne i gorące tematy z dziedziny zdrowia psychicznego.

Potwierdzili swój udział czołowi wykładowcy z wiodących ośrodków psychiatrycznych w kraju.

Poruszane będą tematy z zakresu nowych metod leczenia w psychiatrii, seksuologii, leczenia zaburzeń osobowości i uzależnień, ADHD dorosłych, reformy opieki psychiatrycznej i prawa medycznego.

Jesteśmy przekonani, że nasze spotkanie przyczyni się do integracji środowiska psychiatrycznego, a ciekawe wykłady i atrakcje naszego portowego miasta uprzyjemnią Państwa pobyt w Szczecinie i pozostawią przyjemne wspomnienia.

» Szczegółowe informacje na temat konferencji

Serdecznie zapraszamy do udziału!

prof. dr hab. med. Jerzy Samochowiec

IX Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Dietoterapia Zaburzeń Metabolicznych"

Baner

Szanowni Państwo!

Z ogromną radością zawiadamiamy o kolejnej edycji naszej Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Dietoterapia Zaburzeń Metabolicznych! 

Tematami, które poruszymy podczas tej edycji będą:  Co nas czeka w farmakologicznym leczeniu otyłości Czy farmakoterapia może zastąpić dietetyka? Postbiotyki to probiotyki przyszłości Czy leczyć otyłość u kobiety w ciąży? Jak żywienie wpływa na płodność kobiet z chorobą otyłościową? Suplementy wspierające płodność pacjentek chorujących na otyłość ? Aktywność fizyczna w leczeniu otyłości- kiedy konieczna jest opieka fizjoterapeuty? Gdzie leży granica kompetencji psychodietetyka? Gdy chirurgia bariatryczna jest niezbędna...

To już IX edycja tego wydarzenia!

SAVE THE DATE! 18-19 maja 2024r!
Centrum Biologii Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, ul. Rokietnicka 8, sala 1010

» Dzień wykładowy - 18 maja 2024r. w godzinach 9:00-18:00
» Dzień warsztatowy - 19 maja 2024r. w godzinach 9:00-14:30 (warsztaty będą prowadzone w małych grupach max 20 osobowych)

REJESTRACJA JUŻ RUSZYŁA 
UWAGA → Obowiązuje limit miejsc

CENA
Dzień wykładowy 99zł

https://forms.gle/qMtZF7q1PcJ6MUnL9

Dzień warsztatowy 79zł

Warsztat nr 1 - https://forms.gle/ChyYSoTUPHjuv4x57
Warsztat nr 2 - https://forms.gle/vK3CP8dQzZCVayLb6
Warsztat nr 3 - https://forms.gle/7Hen6eym2xkXyahK7

Jak mogą Państwo zobaczyć, tegoroczny harmonogram obfituje w zagadnienia, które pozwolą podnieść kompetencje z zakresu zaburzeń metabolicznych, a aktualna wiedza zostanie przekazana przez najlepszych specjalistów i co również ważne - praktyków.

Ponadto podczas naszej konferencji odbędzie się również Sesja Prac Własnych. Tegoroczna edycja obejmować będzie sesję ustną oraz posterową.

Zachęcamy do zgłaszania abstraktów na adres konferencjadzm@gmail.com.
Poniżej wytyczne do abstraktów.
Czekamy na nie do 30 kwietnia 2024r. do 23:59.
Informacje szczegółowe, które należy zawrzeć  zgłoszeniu:

TYTUŁ PRACY - forma prezentacji - ustna/posterowa

Adres e-mail Autora prezentującego do korespondencji
Numer telefonu Autora prezentującego
Autor prezentujący1, autor drugi2, autor trzeci3, autor czwarty4 ….
1 Afilacja 1 (nazwa, miasto)
2 Afilacja 2 (nazwa, miasto)
3 Afilacja 3 (nazwa, miasto)
4 Afilacja 4 (nazwa, miasto)

***
TREŚĆ ABSTRAKTU
***
Wymagania:
– maksymalnie 2500 znaków;
– język polski;
– czcionka Time New Roman;
– rozmiar 12;
– interlinia 1,5;
– tekst wyjustowany;
– każdy akapit rozpoczynający się od wcięcia o szerokości 1 cm;
– format dokumentu .doc, .docx lub .pdf.
– Bibliografia na końcu dokumentu.
Tematy streszczeń:
– otyłość
– zespół metaboliczny
– cukrzyca
– dyslipidemie
– nadciśnienie tętnicze
– rzadkie choroby metaboliczne
– inne choroby metaboliczne
Nadesłane streszczenia ocenione zostaną przez Komitet Naukowy Konferencji, a wyniki opublikowane będą drogą e-mail.

W sesji ustnej - Osoby zakwalifikowane będą proszone o przygotowanie odpowiedniej prezentacji multimedialnej
Czas wystąpienie: 15 minut + 5 min przewidziane na dyskusję.

W sesji plakatowej - uczestnicy zobowiązani są do przybycia z przygotowanym, wydrukowanym plakatem we własnym zakresie. Przesłanie streszczenia pracy również należy przesłać na adres konferencjadzm@gmail.com do 30 kwietnia 2024 r.
» Rozmiar plakatu - A1

UWAGA: prezentacje odbywają się wyłącznie w formie stacjonarnej.

Wszelkie szczegółowe informacje dla zakwalifikowanych będą wysłane drogą e-mail.

Więcej szczegółów na stronie wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/782986850323327/?active_tab=discussion

Konferencja "Nowe Trendy w Pielęgniarstwie"

Banner

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na kolejną edycję konferencji "Nowe Trendy w Pielęgniarstwie", która odbędzie się w dniu 04.06.2024 r. w Poznaniu na terenie kompleksu Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Podczas konferencji zostaną omówione aktualne i ważne zagadnienia związane z aktywnością zawodową, jak np.: odpowiedzialność prawna pielęgniarek, stosowanie przymusu bezpośredniego, opieka nad pacjentem po leczeniu ortopedycznym czy usunięciu krtani, farmakoterapia u osób w podeszłym wieku, leczenie ran.

Ważnym elementem - podobnie jak w poprzedniej edycji - będą warsztaty specjalnie zorganizowane dla studentów i pracujących pielęgniarek z zakresu: pielęgnacji długoterminowych dostępów naczyniowych typu Broviac, kaniulacji pod kontrolą USG, radzenia sobie w trudnej sytuacji, leczenia ran, e-recept, podstawowych czynności resuscytacyjnych w warunkach szpitalnych oraz bezpieczeństwa i ergonomii pracy.

Zarówno wykłady, jak też warsztaty, poprowadzą doświadczeni specjaliści z danej dziedziny.

W tym roku odbędzie się także sesja studencka umożliwiająca wymianę doświadczeń z zakresu m.in. edukacji zdrowotnej pacjentów.

Różnorodność zagadnień umożliwi każdemu uczestnikowi pozyskanie aktualnej wiedzy z istotnych dla zawodu obszarów oraz doskonalenie umiejętności pod nadzorem wyśmienitych profesjonalistów.

Strona konferencji: www.nowetrendywpielegniarstwie2024.bok-ump.pl


W imieniu organizatorów zapraszają

prof. dr hab. Krystyna Jaracz
dr hab. Dorota Talarska

XVIII Ogólnopolska Konferencja pt. „Nadciśnienie tętnicze u dzieci i młodzieży”

Baner

Szanowni Państwo,

w imieniu Komitetu Naukowego i Organizacyjnego mam zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w XVIII Ogólnopolskiej Konferencji pt. „Nadciśnienie tętnicze u dzieci i młodzieży”, która odbędzie się w dniu 15 czerwca 2024 r. w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Organizatorami konferencji są Klinika Nefrologii Dziecięcej i Nadciśnienia Tętniczego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz Sekcja Pediatryczna Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął JM Rektor Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, prof. dr hab. n. med. Andrzej Tykarski.

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej wydarzenia, na której jest już dostępny program konferencji i zachęcamy do zapisów:

» www.hipertensja2024.bok-ump.pl


Z wyrazami szacunku

Prof. zw. dr hab. med. Danuta Ostalska-Nowicka
Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego


Biuro Organizacyjne:
Biuro Organizacji Konferencji
Centrum Kongresowo-Dydaktyczne
Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
60-356 Poznań, ul. Przybyszewskiego 37a
tel.: 61 854 73 84
e-mail: konferencje@ump.edu.pl

Ogólnopolska Konferencja Dermatologii i Wenerologii

Baner

Center for Medical Studies zaprasza do czynnego i biernego udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Dermatologii i Wenerologii.

Głównym założeniem Konferencji jest dyskusja na temat osiągnięć i wyzwań dermatologii i wenerologii. Konferencja odbędzie się w sobotę 27 kwietnia 2024 między 9.00 a 15.00 w formie online na platformie Microsoft Teams.

Chcesz wystąpić z prezentacją na konferencji jako prelegent? Zgłoś abstrakt swojej prezentacji do 16 kwietnia 2024 roku.

Chcesz uczestniczyć w konferencji jako słuchacz? Zarejestruj się do 21 kwietnia 2024 roku.

» Więcej informacji o konferencji (w tym formularze rejestracji)

2. Konferencja Naukowo-Szkoleniowa "Mózg - rozwój - komunikacja. Potrzeba interdyscyplinarnego wsparcia"

Baner

Dynamiczny rozwój badań w obszarze neuronauki wymaga integracji międzydyscyplinarnej, budowania sieci interprofesjonalnych zarówno w sferze badań naukowych, jak i praktyk ludzkich, w tym zwłaszcza praktyk nastawionych na wspieranie rozwoju oraz prowadzenie terapii. Wyzwanie to spróbujemy podjąć podczas w 2. Konferencji Naukowo-Szkoleniowej "Mózg - rozwój - komunikacja. Potrzeba interdyscyplinarnego wsparcia".

Konferencja odbędzie się 6-7 maja 2024 roku. w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Pierwszy dzień konferencji zostanie zdominowany przez debatę naukową. Z kolei drugiego dnia zapraszam do udziału w przedpołudniowej sesji panelowej Krajobraz po pandemii COVID-19” oraz popołudniowym bloku warsztatów szkoleniowych.

Zapraszamy do rejestracji i udziału w konferencji - www.mozg2024.bok-ump.pl    

W imieniu Komitetu Organizacyjnego Konferencji,
Mirosława Cylkowska-Nowak

XIV Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Polskiego Towarzystwa Toksykologicznego pt.: „Perspektywy i wyzwania współczesnej toksykologii”

Baner

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy,

Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Toksykologicznego powierzył organizację kolejnej Konferencji Oddziałowi Poznańskiemu oraz Oddziałowi Wrocławskiemu Polskiego Towarzystwa Toksykologicznego, dlatego mamy zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w: XIV Konferencji Naukowo-Szkoleniowej Polskiego Towarzystwa Toksykologicznego pt.: „Perspektywy i wyzwania współczesnej toksykologii”, która odbędzie się w Poznaniu w dniach 4-6 września 2024 roku.

Tytuł konferencji obejmuje szeroki zakres tematyczny zgodny z interdyscyplinarnym charakterem toksykologii, jako nauki, a planowane sesje dotyczyć będą: toksykologii doświadczalnej, molekularnej i genetycznej, in vitro, nanotoksykologii, analityki toksykologicznej, toksykologii klinicznej, sądowej i uzależnień, także toksykologii weterynaryjnej, przemysłowej, środowiskowej, żywności i kosmetyków.

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału w Konferencji wszystkie osoby zainteresowane tą tematyką.

» Strona konferencji
» Ulotka


W imieniu Komitetu Organizacyjnego

prof. dr hab. Ewa Florek
Katedra i Zakład Toksykologii
Uniwersytet Medyczny w Poznaniu

prof. dr hab. Agnieszka Piwowar
Katedra i Zakład Toksykologii
Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu


Biuro Organizacyjne
:
Biuro Organizacji Konferencji
Centrum Kongresowo-Dydaktycznego
Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu
60-356 Poznań, ul. Przybyszewskiego 37a
tel.:  61 854 76 80,  61 854 73 84
konferencje@ump.edu.pl

II edycja Konferencji Naukowej "Medycyna Stylu Życia dla Długowieczności. Blue Zones inspiracje"

Baner

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do udziału w II edycji Konferencji Naukowej "Medycyna Stylu Życia dla Długowieczności. Blue Zones inspiracje", która odbędzie się w dniach 23-24 maja 2024 w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Konferencja przybliży dwa obszary badawcze: Medycynę Stylu Życia i zdrową długowieczność.

Szczególnym wydarzeniem będzie wykład otwarty „Longevity Blue Zones”, który w dniu 23 maja br. wygłosi prof. Michel Poulain, belgijski astrofizyk i demograf, współtwórca konceptu „Blue Zones”, czyli stref długowieczności.

Wśród prelegentów spotkacie Państwo również wielu niezwykłych specjalistów w swoich dziedzinach, którzy podzielą się wiedzą i doświadczeniem. To zaszczyt i przyjemność móc spędzić czas w tak znakomitym gronie.

Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Rektora prof. dra hab. Andrzeja Tykarskiego, Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Poznania oraz Polskiego i Europejskiego Towarzystwa Medycyny Stylu Życia.

Zapraszamy na stronę Konferencji oraz do zapoznania się z nr 2/2023 Faktów UMP, w którym na str.16-20 zamieszczona została relacja z konferencji 2023r. oraz na str. 20-25 wywiad z prof. Michelem Poulain.


Agnieszka Pluto-Prądzyńska
Pomysłodawczyni i organizatorka Konferencji

 

Kontakt:

Biuro Organizacji Konferencji CKD
ul. Przybyszewskiego 37a, 60-356 Poznań
tel./fax: 61 854-76-80
e-mail: konferencje@ump.edu.pl

Zobacz także

Dokumenty: