Konferencje i szkolenia

 

Konferencja "Młodzież w Świecie Nauki - Młodzież studencka dla młodzieży licealnej"

Logotypy

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego i wdrażany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, zgodnie z umową o dofinansowanie nr POWR.03.01.00-00-T006/18


Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji

Młodzież w Świecie Nauki
Młodzież studencka dla młodzieży licealnej,

która odbędzie się we wtorek 13 czerwca 2023 r. w godz. 10:00 - 14:00 w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (ul. Przybyszewskiego 37a, Poznań).

Patronat Honorowy: 
JM Rektor Prof. dr hab. Andrzej Tykarski

Wstęp wolny dla wszystkich uczestników konferencji.

Udział w konferencji jest przewidziany dla Uczniów z LO I, II, III, V, VI, VIII, św. Marii-Magdaleny, XI w Poznaniu oraz II w Ostrowie Wlkp., III w Koninie, I w Jarocinie, I w Krotoszynie, II w Lesznie, II w Gorzowie Wlkp., I w Gnieźnie, w Środzie Wlkp., a także International School of Poznan i Publiczne LO KSW w Poznaniu.

» Program konferencji
» Plakat (PDF)

Plakat

III Webinarium Dietetyki Gerontologicznej

Baner

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w III Webinarium Dietetyki Gerontologicznej, które w tym roku odbędzie się w formie cyklu czterech spotkań online, pod wspólną nazwą „Czerwcowa dawka wiedzy”.

Organizatorem wydarzenia jest Studenckie Koło Naukowe Dietetyki Gerontologicznej działające przy Katedrze i Klinice Medycyny Paliatywnej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Webinary odbywać się będą w każdy poniedziałek czerwca (począwszy od 5.06.2023), zawsze o godz. 18:30 (czas trwania każdego spotkania przewidziano na około 1 godzinę). 

Wydarzenia będą transmitowane poprzez platformę ClickMeeting - linki do spotkań dostępne będą na naszej stronie internetowej, a także na facebookowym profilu SKN Dietetyki Gerontologicznej UMP.

Webinarium Dietetyki Gerontologicznej służy poszerzaniu wiedzy z zakresu dietoterapii i dietoprofilaktyki chorób i zaburzeń wieku podeszłego, zatem zachęcamy do bycia z nami i aktywnego udziału w spotkaniach zarówno seniorów i ich opiekunów, jak również dietetyków, studentów i wszystkich zainteresowanych wspomnianą tematyką. 

Udział w webinarach jest bezpłatny!

W załączniku przesyłamy plan wydarzeń - mamy nadzieję, że zachęci on Państwa do udziału!

Zapraszamy także do śledzenia nas na Facebooku i Instagramie.

SKN Dietetyki Gerontologicznej

Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Dietoterapia Zaburzeń Metabolicznych"

Banner

Szanowni Państwo,

już 8 raz - jako Studenckie Koło Naukowe Dietetyki Klinicznej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu - mamy zaszczyt zaprosić Państwa na Ogólnopolską Konferencję Naukową "Dietoterapia Zaburzeń Metabolicznych".

Wiemy jak ważna jest wymiana doświadczeń między specjalistami i studentami dietetyki, dlatego zapraszamy już w czerwcu do Poznania.

Termin:
Konferencja odbędzie się w dniach 10-11 czerwca 2023 r.

Miejsce:
Centrum Biologii Medycznej UMP, ul. Rokietnicka 8, Poznań


» Dzień wykładowy - 10.06.2023 r., godz. 9:00-17:00

Zaproszeni Prelegenci poruszą aktualne tematy związane z dietoterapią zaburzeń metabolicznych - Zapisz się!

» Dzień warsztatowy - 11.06.2023 r., godz. 9:00-14:30

Oferujemy dla Państwa trzy tematy warsztatowe prowadzone przez specjalistów praktyków w swojej dziedzinie. Warsztaty będą przeprowadzone w małych grupach.

 • Warsztat 1 - "Planowanie terapii żywieniowej w chorobie otyłościowej" - dr n. med. Katarzyna Pastusiak - Zapisz się!
 • Warsztat 2 - "Dieta bezglutenowa od teorii do praktyki" - dr n. med. Martyna Marciniak - Zapisz się!
 • Warsztat 3 - "Trudne przypadki w gabinecie dietetyka - case study" - dr n. med. Małgorzata Moszak - Zapisz się!

Organizatorem konferencji jest Studenckie Koło Naukowe Dietetyki Klinicznej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Zapraszamy do kontaktu: konferencjadzm@gmail.com lub skpp.diet@gmail.com.

» Więcej informacji na temat konferencji (harmonogramy)


Do zobaczenia!

XXIX Sympozjum Bromatologiczne "Żywność i żywienie a zdrowie człowieka - aspekty epidemiologiczne i kliniczne"

Baner

Szanowni Państwo!

W imieniu Komitetu Organizacyjnego, mam zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w XXIX Sympozjum Bromatologicznym, które odbędzie się w dniach 20-21 czerwca 2023 roku w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym w Poznaniu.

Tematami wiodącymi spotkania będą zagadnienia związane z wartością odżywczą żywności, sposobem i stanem odżywienia, profilaktyką chorób dietozależnych.

Liczymy na szeroki udział specjalistów z zakresu bromatologii, żywienia człowieka zdrowego i chorego, lekarzy klinicystów, dietetyków, technologów żywności i żywienia. Chcielibyśmy, aby spotkanie to stało się miejscem wymiany poglądów i doświadczeń - zarówno w aspekcie praktycznym jak i poznawczym.

Więcej informacji oraz formularz rejestracyjny znajdą Państwo na stronie: www.bromatologia2023.bok-ump.pl.

Liczymy na zainteresowanie Państwa powyższym Sympozjum.

Jeszcze raz gorąco zapraszamy do udziału.

W imieniu Komitetu Organizacyjnego
dr hab. Sławomira Drzymała-Czyż

Konferencja „Telemedycyna i eZdrowie 2023”
Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w konferencji „Telemedycyna i eZdrowie 2023” organizowanej przez Polskie Towarzystwo Telemedycyny i eZdrowia w Warszawie. Wydarzenie odbędzie się w dniach 7-8 września 2023 r. w Instytucie Metrologii i Inżynierii Biomedycznej na Wydziale Mechatroniki Politechniki Warszawskiej. W tym roku planujemy tryb hybrydowy z możliwością uczestnictwa osobistego i online.

Abstrakty wystąpień wraz ze zgłoszeniem należy nadsyłać do godziny 24:00, dnia 31 maja 2023.

Zachęcamy uczestników do wzięcia udziału w tym prestiżowym wydarzeniu, przedstawienia własnych badań, propozycji, rozwiązań, aplikacji i pomysłów. Konferencja jest doskonałym miejscem do nawiązania nowych kontaktów, wysłuchania imponujących wyników badań i zapoznania się z nadchodzącymi nowymi rozwiązaniami. Szczególnie zachęcamy praktyków, którzy z powodu pandemii COVID-19, zostali w tym roku zmuszeni do zmiany sposobu udzielania porad i usług telekonsultacyjnych.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie konferencji:
https://www.telemedycyna.org/konferencja/#pl
Konferencja "Etyka i bezpieczeństwo prawne w zawodach medycznych"

Serdecznie zapraszamy studentki i studentów Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu do udziału w konferencji "Etyka i bezpieczeństwo prawne w zawodach medycznych", która odbędzie się 1 czerwca 2023 r. w godz. od 15:00 do 17:30 w sali 1010 w Centrum Biologii Medycznej UMP.

Wstęp wolny!

Uwaga! Przedłużamy termin rejestracji uczestników do 30 maja br.

» Formularz rejestracyjny

Plakat

I Konferencja Naukowa
“Medycyna Stylu Życia dla Długowieczności. Blue Zones inspiracje”

Banner

Szanowni Państwo,

mamy ogromną przyjemność zaprosić 2 czerwca 2023 r. do udziału w I Konferencji Naukowej “Medycyna Stylu Życia dla Długowieczności. Blue Zones inspiracje”, która odbędzie się w Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Konferencja przybliży dwa obszary badawcze: Medycynę Stylu Życia (Lifestyle Medicine) i zdrowe starzenie. Gwarancją jakości wydarzenia są znakomici prelegenci i ciekawe tematycznie warsztaty. Gwarantujemy też bezpłatny udział w wykładach i warsztatach dla studentów kierunków medycznych.

Link do strony Konferencji: http://www.lm4l-poznan2023.pl/teksty.php

Z wyrazami szacunku,
dr Agnieszka Pluto-Prądzyńska
Lifestyle Medicine Coach

Międzynarodowa konferencja „Nowe wyzwania w ochronie zdrowia. Zagadnienia medyczne, publicznoprawne, ekonomiczne, architektoniczne”

Serdecznie zapraszamy do udziału w międzynarodowej konferencji „Nowe wyzwania w ochronie zdrowia. Zagadnienia medyczne, publicznoprawne, ekonomiczne, architektoniczne”, która odbędzie się 18 maja 2023 r. w godzinach 9:00 - 15:00.

Miejsce konferencji: Centrum Biologii Medycznej, ul. Rokietnicka 8, Poznań, sala 1010

Formuła konferencji: hybrydowa

Odpłatność: bezpłatna

Konferencja została objęta Honorowym Patronatem JM Rektora Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, prof. dra hab. Andrzeja Tykarskiego.

Organizatorzy:

 • Lider konferencji: Katedra i Zakład Prawa Medycznego i Farmaceutycznego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, prof. dr hab. Monika Urbaniak oraz studenckie koło naukowe Prawa Medycznego i Farmaceutycznego Ius et Salus
 • Katedra Badań Rynku i Usług Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz studenckie koło naukowe SERVICE CLUB, dr hab. Monika Dobska, prof. UEP
 • Zakład Publicznego Prawa Gospodarczego WPiA UAM oraz koło naukowe studenckie Koło Naukowe Prawa Gospodarczego „Liberalizacja-Prywatyzacja-Deregulacja” na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, prof. dr hab. Eryk Kosiński
 • Wydział Architektury, Politechniki Poznańskiej, dziekan Wydziału prof. dr hab. Ewa Pruszewicz-Sipińska
 • Polskie Towarzystwo Ekonomiczne oddział w Poznaniu, Polskie Towarzystwo Nauk o Zdrowiu - współorganizator

» Program konferencji oraz więcej szczegółowych informacji
» Rejestracja uczestników

Nowe Trendy w Pielęgniarstwie

Baner

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy społeczność akademicką, pielęgniarki oraz studentów, na Ogólnopolską konferencję organizowaną przez Pracownię Pielęgniarstwa Społecznego w Katedrze i Zakładzie Profilaktyki Zdrowotnej oraz Katedrę Pielęgniarstwa Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu pt: „Nowe Trendy w Pielęgniarstwie”, która odbędzie się w Centrum Biologii Medycznej UMP w dniu 2 czerwca 2023 r.

Celem konferencji jest przybliżenie nowych metod oraz sprzętu stosowanego m.in. podczas kontroli glikemii, odżywiania, pielęgnowania ran przewlekłych, podawania leków. Istotnym elementem, na który chcielibyśmy także zwrócić uwagę jest umiejętność i zasady wypisywania recept oraz rola pielęgniarki w leczeniu biologicznym.

Szczegółowe informacje oraz formularz rejestracyjny są dostępne na stronie:
www.nowetrendywpielegniarstwie2023.bok-ump.pl


W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji.
Do zobaczenia w Poznaniu.

prof. dr hab. Krystyna Jaracz
dr hab. Dorota Talarska

10th Polish-German Symposium

Logo

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszam do udziału w Konferencji 10th Polish-German Symposium on Pharmaceutical Sciences (PolGerSym10) "Beyond Corona - shaping the future", w dniach 22 i 23 września 2023 r. w Düsseldorfie, której współorganizatorem jest nasz Uniwersytet.

Informacje szczegółowe dostępne pod linkiem:
https://www.pharmazie.hhu.de/institut-fuer-pharmazeutische-technologie-und-biopharmazie/10th-polish-german-symposium


Prof. dr hab. Judyta Cielecka-Piontek
Kanclerz Kolegium Nauk Farmaceutycznych

23rd International Congress of Young Medical Scientists

Baner

Zarząd Studenckiego Towarzystwa Naukowego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu ma niesamowity zaszczyt zaprosić studentów, absolwentów (do trzech lat od ukończenia studiów) oraz doktorantów na 23. edycję International Congress of Young Medical Scientists! Konferencja zawsze była niepowtarzalną okazją do międzynarodowej wymiany doświadczeń naukowych, rozwijania swoich kompetencji oraz umiejętności podczas warsztatów praktycznych. Na uczestników konferencji czeka wiele inspirujących wykładów znamienitych osób z kraju i zagranicy, wartościowe nagrody naukowe oraz bogaty social program.

Wydarzenie ma charakter międzynarodowy, zrzeszając co roku około 300 studentów. W ramach konferencji odbędą się sesje studenckie, sesja doktorantów, warsztaty oraz sesja plenerowa - Golden Session. Studenci będą mieli możliwość zaprezentowania prac oryginalnych w aż 11 sesjach tematycznych oraz 6 sesjach przypadków klinicznych. Najlepsze prace zostaną zakwalifikowane do Golden Session, gdzie laureaci otrzymują nagrody pieniężne. Podczas 22. edycji ICYMS nagrody zostały zasponsorowane przez Wielkopolską Izbę Lekarską.

Kongres odbędzie się pomiędzy 25 a 27 maja 2023 r. w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Od 13.02 do 19.03 trwa nabór abstraktów. Zapraszamy na oficjalną stronę ICYMS, by zapoznać się ze szczegółami.

Każdy uczestnik będzie miał niepowtarzalną szansę zaprezentowania swoich osiągnięć oraz poznania wspaniałych osób z dyscypliny nauk biomedycznych. To, co wyróżnia ICYMS spośród pozostałych kongresów studenckich to przede wszystkim:

 • siedemnaście różnorodnych, interdyscyplinarnych sesji naukowych,
 • doskonale dobrane jury, składające się z wybitnych naukowców,
 • rekordowa liczba partnerów i sponsorów,
 • nagrody finansowe dla laureatów Golden Session,
 • każda sesja naukowa ma dedykowany patronat powiązany ze swoim obszarem terapeutycznym,
 • liczne warsztaty, które cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wśród uczestników,
 • keynotes i prezentacje m.in. prof. dra hab. Borisa Kramera, dra inż. Ireneusza Wochlika, lek. Ligii Kornowskiej i nie tylko,
 • niesamowity social program, który pozwoli uczestnikom poczuć wyjątkową atmosferę Poznania i poznać jego zapierające dech w piersiach życie nocne,
 • dwa typy uczestnictwa: Active oraz Passive,
 • pakiet Golden zawierający wstęp na bankiet - Impact Factor Party.

Czekamy na Was już w maju! Będzie to niezapomniane wydarzenie, które daje doskonałą możliwość do networku z ambitnymi ludźmi. 

Plakat

Kalendarz

XVI Konferencja Sekcji Audiologicznej i Sekcji Foniatrycznej Polskiego Towarzystwa Otorynolaryngologów Chirurgów Głowy i Szyi

Baner

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszam do udziału w XVI Konferencji Sekcji Audiologicznej i Sekcji Foniatrycznej Polskiego Towarzystwa Otorynolaryngologów Chirurgów Głowy i Szyi, która odbędzie się w dniach 18-20 maja 2023 r. w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Cytując słowa profesora Antoniego Pruszewicza - nestora poznańskiej audiologii i foniatrii - "audiologia i foniatria to specjalność interdyscyplinarna zajmująca się problematyką zaburzeń w komunikowaniu się". I dlatego też chcielibyśmy, aby ta interdyscyplinarność była jedną z idei tego spotkania naukowo-szkoleniowego.

W programie przewidujemy zatem udział także m.in. neurologów, neonatologów, logopedów, protetyków słuchu. Zamierzamy zorganizować dodatkową sesję dla pielęgniarek, dla których komunikowanie się z pacjentem niedosłyszącym stanowi pewien problem.

Prace nad przygotowaniem tego wydarzenia trwają, zarówno od strony opracowania - wydaje się - interesującego programu, jak i organizacyjnej.

Ale już teraz zapraszamy do dokonania rejestracji uczestnictwa i tym samym przyjazdu do Poznania w dniach 18-20 maja!!!

Strona internetowa konferencji: www.audiofon2023.bok-ump.pl.


W imieniu Komitetu Naukowego i Organizacyjnego
Dr hab. Michał Karlik

VIII Sympozjum Biofizyka a Medycyna

Szanowni Państwo,

sredecznie zapraszamy Państwa do udziału w VIII Sympozjum Biofizyka a Medycyna, które odbędzie się w Poznaniu w dniach 21-22 września 2023 roku.

Mamy ogromną nadzieję, że jak co roku weźmiecie Państwo udział w naszym wydarzeniu.

» Komunikat 1

Zapraszamy również do odwiedzenia strony internetowej wydarzenia:
www.biofizykaamedycyna.ump.edu.pl


Serdecznie Państwa pozdrawiamy i do zobaczenia w Poznaniu!

Z poważaniem,

prof. Leszek Kubisz
prof. Dorota Hojan-Jezierska
Przewodniczący Komitetu Naukowego i Organizacyjnego

Statystyczne czwartki

Szanowni Państwo,

zapraszamy na STATYSTYCZNE CZWARTKI prowadzone przez Katedrę Informatyki i Statystyki na TEAMS, mające na celu zapoznanie z możliwościami i ograniczeniami, jakie dają programy dostępne na UMP - Statistica, MedCalc, JMP i PQStat (klucze licencyjne są w WISUSIE w zakładce KONTO - LICENCJE PROGRAMÓW).

Pierwsze spotkanie odbyło się w czwartek 1 grudnia o godz. 19:00-20:00 (45 min. + 15 min. na pytania). Kolejne w czwartek 8 grudnia z programem MedCalc.

Spotkania są nagrywane i możliwe do odtworzenia przez pracowników UMP w dogodnym terminie do końca roku akademickiego.

» Link do spotkań
» Nagrania
» Zaproszenie
» Harmonogram

Nie wyrażamy zgody na edycję, kopiowanie i rozpowszechnianie nagrań ze spotkań bez zgody UMP. Prosimy o uszanowanie tego.

Udział w spotkaniach oznacza zgodę na publikację tych nagrań przez UMP.

Dr hab. Magdalena Roszak
Kierownik Katedry i Zakładu Informatyki i Statystyki

 

Kontakt:

Biuro Organizacji Konferencji CKD
ul. Przybyszewskiego 37a, 60-356 Poznań
tel./fax: 61 854-76-80
e-mail: konferencje@ump.edu.pl

Zobacz także

Dokumenty: