Z FARMACJĄ NA TY

Całkowita wartość Projektu:

360 500,00 PLN

Finansowanie:

Projekt dofinansowany ze środków budżetu państwa, przyznanych przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach Programu „Społeczna Odpowiedzialność Nauki II” – Popularyzacja Nauki

Opis projektu:

Celem ogólnym projektu jest organizacja ogólnopolskiego, interdyscyplinarnego cyklu wydarzeń edukacyjnych, popularyzatorskich, aktywizujących, kulturalnych, bezpłatnych, otwartych dla wszystkich.

Cele szczegółowe projektu to:

- Promocja i popularyzacja nauki realizowanej na Wydziale Farmaceutycznym poprzez organizację cyklu wydarzeń, które w przystępny sposób ukazują różnym grupom interesariuszy użyteczność wiedzy naukowej i możliwości jej zastosowania w rozwiązywaniu problemów społecznych oraz podnoszeniu jakości życia.

- Zainteresowanie mieszkańców naszego regionu naukami farmaceutycznymi oraz promocja osiągnięć naukowych pracowników i możliwości współpracy z otoczeniem społecznym Wydziału Farmaceutycznego.

- Promowanie akademickich wartości i standardów.

- Integracja międzypokoleniowa, aktywizacja społeczna seniorów.

- Kształtowania świadomości prozdrowotnej wśród najmłodszych.

- Zwiększenie dostępu do usług farmaceutycznych, kosmetologicznych i diagnostycznych.

Działania w ramach projektu organizowane są od sierpnia 2023 roku do sierpnia 2024 roku w Poznaniu, z wykorzystaniem nowoczesnej i przystosowanej do potrzeb osób z niepełnosprawnościami infrastruktury UMP.

Istotne składowe projektu to:

-  cykl otwartych wykładów popularnonaukowych o tematyce farmaceutycznej i prozdrowotnej,

- piknik farmaceutyczny z przeglądami lekowymi, warsztatami, wywiadami, pokazami i stoiskami jednostek Wydziału Farmaceutycznego oraz kół naukowych, konkursami,

- wizyty w kołach seniorów i Dziennych Domach Pomocy Społecznej oferujące spotkania seniorów ze specjalistami w dziedzinie kosmetologii, farmacji i badań diagnostycznych obejmujące prelekcje oraz wspólne warsztaty dotyczące pielęgnacji osób starszych,

- wizyty grup przedszkolnych na Wydziale,

- pokazy zaangażowanych społecznie filmów poprzedzone prelekcją dotyczącą filmów i tematów w nim poruszanych (komunikacja, dyskryminacja, wykluczenie społeczne).

Tematyka wydarzeń przewidzianych w projekcie obejmuje zagadnienia z zakresu nauk farmaceutycznych, kosmetologii i analityki medycznej oraz profilaktyki prozdrowotnej (obejmujące informacje o bezpiecznym stosowaniu leków, badaniach profilaktycznych, działaniach pielęgnacyjnych), ważnych w codziennym prawidłowym funkcjonowaniu społeczeństwa. Dodatkowo tematyka przedstawia obywatelom naukę i działalność badawczą realizowaną przez Wydział Farmaceutyczny.

Zakładane efekty projektu są wielowymiarowe i obejmują:

- zwiększenie dostępności badań naukowych realizowanych na Wydziale

- zwiększenie wiedzy i świadomości mieszkańców regionu na temat osiągnięć pracowników Wydziału

- zwiększenie możliwości współpracy Wydziału z otoczeniem społecznym

- zwiększenie zaangażowania pracowników i studentów w umacnianie wspólnoty Wydziału

- kształtowanie wartości i postaw społeczeństwa obywatelskiego

- popularyzowanie wartości akademickich

- kreowanie pozytywnego wizerunku Uniwersytetu Medycznego w mediach i budowanie świadomości marki w otoczeniu zewnętrznym.

Zapraszamy na stronę www projektu: