< Cofnij

Konkurs na specjalistyczne stanowisko pomocnicze w projekcie NCN

 

Kierownik projektu nr 2021/42/E/NZ7/00246 pt. „Nowatorskie zastosowanie grafenu w przeciwdziałaniu prionowej propagacji α-synukleiny w chorobie Parkinsona”, dr hab. Małgorzata Kujawska, prof UMP, ogłasza konkurs na specjalistyczne stanowisko pomocnicze.

Projekt przewiduje badania wpływu funkcjonalizowanych nanoczątek grafenu na tworzenie i stabilność agregatów α-synukleiny w modelach in vitro oraz tworzenie i rozprzestrzenianie się tych inkluzji in vivo.

 

Warunki zatrudnienia:

Wymagany poziom wykształcenia:

Kandydat/ka powinien/a posiadać stopień naukowy doktora w dyscyplinie chemia, inżynieria chemiczna, biochemia, biofizyka, inżynieria materiałowa lub pokrewnych.

Umiejętności/Kwalifikacje

  1. Udokumentowane doświadczenie w prowadzeniu badań naukowych z zakresu fizykochemii, w szczególności związanych z fizykochemią układów koloidalnych (nanocząsteczek w tym białek, peptydów), potwierdzone listą publikacji w czasopismach z listy Journal Citation Reports

(0-10 pkt). Minimalna wymagana ilość pkt. 3;

  1. Doświadczenie w zakresie zaawansowanych metod fizykochemicznych  stosowanych do charakterystyki układów nano- i bio-koloidalnych (m.in. DLS, FTIR, NMR, CD, SAXS)

(0-10 pkt). Minimalna wymagana ilość pkt. 3;

  1. Doświadczenie w badaniach eksperymentalnych dotyczących charakterystyki struktury warstw funkcjonalnych (m.in. SPR, QCM-D, AFM, TEM, SEM)

(0-10 pkt). Minimalna wymagana ilość pkt. 3;

  1. Znajomość podstaw programowania (Python, Matlab, Linux) będzie atutem (0-5 punktów).
  2. Atutem będzie znajomość technik obliczeniowych stosowanych do opisu układów białkowych (Molecular Dynamic Simulations) (0-5 pkt).

Minimalna ilość punktów kwalifikująca do przyjęcia: 30.

 

Opis zadań:

Zgłoszenie na konkurs powinno zawierać:

  1. CV z uwzględnieniem informacji o przebiegu dotychczasowego zatrudnienia, osiągnięciach wynikających z prowadzenia badań naukowych, stypendiach, nagrodach oraz doświadczeniu naukowym zdobytym w kraju lub za granicą, warsztatach i szkoleniach naukowych, udziale
    w projektach badawczych.
  2. List motywacyjny.
  3. Informację o dorobku naukowym kandydata, w tym publikacjach w renomowanych wydawnictwach /czasopismach naukowych.
  4. Kopię dyplomu nadania stopnia naukowego doktora.
  5. Mile widziany list referencyjny podpisany przez promotora lub opiekuna pracy magisterskiej lub inżynierskiej.

Zgłoszenie na konkurs należy przesłać drogą e-mailową na adres: kujawska@ump.edu.pl z adnotacją „Konkurs UMP” w tytule maila, w formie załącznika PDF.

Termin składania ofert mija 19.01.2024 r.  

Konkurs zostanie rozstrzygnięty do dnia 26.01.2024 r.

 

Zainteresowanych zachęcamy do kontaktu z kierownikiem projektu NCN:

dr hab. Małgorzata Kujawska, Katedra i Zakład Toksykologii, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, ul. Rokietnicka 3, 60-806 Poznań

email: kujawska@ump.edu.pl

lub

prof. dr hab. Barbara Jachimska, Instytut Katalizy i Fizykochemii Powierzchni im. Jerzego Habera PAN w Krakowie, Niezapominajek 8, 30-239 Kraków

e-mail: barbara.jachimska@ikifp.edu.pl