Marie Skłodowska-Curie POSTDOCTORAL FELLOWSHIPS

Informujemyu o nadchodzącym konkursie Marie Skłodowska-Curie POSTDOCTORAL FELLOWSHIPS (HORIZON-MSCA-2024-PF-01-01). Nabór rozpocznie się 10.04.2024 r. i potrwa do 11.09.2024 r.

Istotą PF są indywidualne projekty badawczo-szkoleniowe przeznaczone dla naukowców ze stopniem naukowym doktora. Program ma na celu uzyskanie nowych umiejętności, doświadczenia dla rozwoju kariery naukowej w wyniku pracy w indywidualnym, interdyscyplinarnym projekcie badawczo-szkoleniowym oraz dzięki mobilności międzynarodowej i międzysektorowej.

Wniosek może złożyć naukowiec ze stopniem doktora we współpracy z instytucją goszczącą, którą może być:

z kraju członkowskiego UE, kraju stowarzyszonego z programem Horyzont Europa lub z kraju trzeciego -  niestowarzyszonego.

W ramach trwania projektu badacz zatrudniony jest w instytucji goszczącej na podstawie umowy o pracę, a instytucja goszczącą w każdym przypadku musi wskazać opiekuna dla zatrudnianego naukowca.

Naukowiec (researcher):

Pozostałe szczegóły dotyczące konkursu można znaleźć na stronie NAWA.