Wyniki otwartego naboru konsorcjantów w celu realizacji projektu badawczego w ramach konkursu Agencji Badań Medycznych

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu jako potencjalny Lider Konsorcjum ogłasza wyniki otwartego naboru do Konsorcjum w celu realizacji projektu badawczego "Inhibitory SGLT2 (Sodium-glucose co-transporter 2) a remodeling mitochondriów w chorobach mitochondrialnych z zajęciem układu nerwowego, krążenia lub narządu wzroku" w ramach konkursu Agencji Badań Medycznych na niekomercyjne badania kliniczne w obszarze chorób rzadkich. Numer konkursu: abm/2021/1. Na podstawie przesłanych zgłoszeń do utworzenia Konsorcjum badawczego wybrane zostały następujące Instytucje:

1/ Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie – Katedra i Klinika Neurologii;

2/Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu - Katedra i Klinika Neurologii