Zaproszenie na Międzynarodową Konferencję na temat „Starzenia się mózgu, neurodegeneracji oraz roli naturalnych związków w utrzymaniu zdrowia mózgu”.

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy!,

Z przyjemnością zapraszamy Państwa na Międzynarodową Konferencję na temat „Starzenia się mózgu, neurodegeneracji oraz roli naturalnych związków w utrzymaniu zdrowia mózgu”. Konferencja odbędzie się jako trzydniowe wydarzenia w Centrum Naukowym Polskiej Akademii Nauk w Paryżu, w dniach 11-13 października 2023 r.

Oficjalnymi organizatorami wydarzenia są Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Uniwersytet w Bordeaux oraz Instytut Farmakologii im. Jerzego Maja PAN.

Wybrane tematy

- Starzenie się mózgu i choroby neurodegeneracyjne

- Oś mózgowo-jelitowa

- Neuroprotekcyjna rola fitozwiązków i ich metabolitów

- Wpływ odżywiania na mózg

- Nanonośniki do skutecznego dostarczania nutraceutyków do mózgu

Mejsce

PAN Stacja Naukowa w Paryżu

74, rue Lauriston – 75116 Paryż

Celem wydarzenia jest stworzenie platformy wymiany myśli przez wiodących naukowców pracujących nad zagadnieniami chorób neurodegeneracyjnych i opracowywaniem rozwiązań neuroprotekcyjnych z wykorzystaniem naturalnych składników - polifenoli i interwencji żywieniowych oraz roli osi jelitowo-mózgowej w neurodegeneracji i neuroprotekcji.

W imieniu organizatorów:

Małgorzata Kujawska, Uniwersytet Medyczny w Poznaniu